ГоловнаПослугиПередплата/АкціїКалендар навчаньНавчання / СемінариПрактичні матеріалиЖурналНормативна базаЕлектронний журналВаші питанняКонтактиПошук ДК 021:2015
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

13.12.2019

НАГАДУЄМО ЗАМОВНИКАМ ПРО ОБОВ’ЯЗКОВЕ ЗВІТУВАННЯ


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Новини, які Ви могли пропустити


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

12.12.2019

Новини закупівель, випуск за 12 грудня 2019 р.


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
10.11.2014 16:24   Акиняєва Лариса
Шановні консультанти! Нові форми документів діють с 7 листопада, одночасно оприлюднено нову редакцію Порядку визначення предмету закупівлі. Мабуть не я одна звернула увагу на розбіжності у цих документах. Порядок передбачає (як і раніше) визначення предмету закупівель за п'ятим знаком , а ось в Інструкціях щодо заповнення форм передбачено, що "інформація про предмет закупівлі вказується Замовником ....із зазначенням за наявності показника десятого знака відповідного державного класифікатора". Чим повинен керуватись Замовник при визначення предмета закупівлі?.Якщо - Порядком, то будемо порушувати Інструкцію щодо заповнення форм, якщо - Інструкцією, то порушим порядок. Що з цього приводу пояснює Мінекономрозвитку, яке відповідає і за розроблення Форм документів і за встановлення Порядку визначення предмету закупівлі?. Як униктути порушень нам, Замовникам, у цьому випадку. Дякую за розуміння, підтримку і допомогу.
Ответ: Доброго дня! Згідно Наказу Мінекономрозвитку №921 від 26.07.2010 "Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі" (далі - Порядок) - "Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 20 і 27 частини першої статті 1 Закону України "Про здійснення державних закупівель" та на основі Державного класифікатора продукції та послуг 016:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року N 457, за показником п'ятого знака (класифікаційне угруповання "категорія") із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги". При цьому замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками шостого - десятого знаків зазначеного Класифікатора. Тому діюча редакція Порядку (так само як і попередня) зобов’язує замовників визначати предмет закупівель за показником п'ятого знака. Разом з тим, замовники наділені правом («може визначити») визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками шостого - десятого знаків. У формах документів, затверджених наказом Міністерства Економічного розвитку і торгівлі від 15.09.14 № 1106, зокрема у п. 4 відповідних оголошень необхідно зазначати інформацію про предмет закупівлі відповідно до п. 20, 21, 23, 27 ч. 1 ст. 1 Закону та в порядку, установленому центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних закупівель. Таким чином, замовник у пункті 4 оголошень зобов’язаний вказувати інформацію у відповідності до Закону та Порядку (визначення предмета закупівлі). При цьому, інструкції щодо заповнення п. 4 оголошень про проведення торгів, містять примітку (уточнення): із зазначенням за наявності показника десятого знака відповідного державного класифікатора. Дане уточнення не має імперативного характеру і не зобов’язує замовників визначати предмет закупівель, відповідно до показника десятого знака. Враховуючи зазначене, Інструкції щодо заповнення форм документів, затверджені наказом Міністерства Економічного розвитку і торгівлі від 15.09.14 № 1106 ніяким чином не суперечать Наказу Мінекономрозвитку №921 від 26.07.2010 "Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі". Звертаємо увагу! Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» проводить спеціалізовані семінари по застосуванню Закону України «Про здійснення державних закупівель» на якому ви маєте змогу поставити всі запитання що вас цікавлять експертам-лекторам. Для передплатників журналу, вартість участі в семінарі в серпні знижено до 550 грн., по закінченню слухачі отримують сертифікати встановленого зразка. Телефон для реєстрації (044)451-85-71.